BUYER

HUTCHINSON
  • Post Date: 12 October 2017
  • Apply Before: 12 December 2017
  • Applications 0
  • Views 68
Job Overview

OBIECTIVE:

Negocierea, verificarea si urmarirea contractelor pentru utilitati (electricitate, gaz, eliminare deseuri, etc), diverse servicii, precum si a contractelor speciale (ex. HR, transport, etc)

Responsabil pentru achizitiile de masini si echipamente

Achizitionarea de PIESE DE SCHIMB standardizate

CERINTE:

Studii superioare tehnice sau economice.

Limba engleză nivel avansat. Constituie avanataj si cunoasterea limbii franceze.

Cunostinte MS Office

Capacitate / experientă în negociere si atitudine pentru postul de achizitor

Studii superioare economice sau tehnice

3 – 4 ani experienta in achizitii

Bune abilitati de negociere, comunicare si relationare

Persoana autonoma si responsabila.

RESPONSABILITATI:

Negociaza preturi, cantitati, conditii de achizitie si termene de livrare;  verifica specificatii tehnice;

Urmareste procesul de achizitii  de la comanda produselor pana la plata acestora;

Lanseaza cereri de /informatiioferte (RFI/RFQ); primeste si analizeaza ofertele, intocmeste situatii comparative pentru cotatii si preturi si analizeaza contractele incheiate cu furnizorii ;

Actualizeaza si mentine baza de date a furnizorilor din aria de responsabilitate si face periodic evaluari ale acestora;

Intretine relatii pozitive cu toti furnizorii interni si externi si cu departamentele similare ale grupului;

Urmareste derularea contractelor/comenzilor si respectarea conditiilor stabilite prin acestea  si rezolva toate eventualele probleme care pot interveni;

Gestioneaza si deruleaza activitatile administrative pentru achizitiile conform procedurilor interne;

Se asigura de inregistrarea corecta si la timp a informatiilor specifice departamentului achizitii;

Colaboreaza cu toate departamente firmei pentru buna desfasurare a activitatilor de achizitii;

Participa la inventariere si sedinte de analiza;

Dezvolta si mentine o atitudine profesionala fata de toti colaboratorii interni si externi

Job Detail
  • INDUSTRYAutomotive
Shortlist Never pay anyone for job application test or interview.